NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[5800] Paski przechodzące przez wyświetlacz

Dyskusja o hardware telefonów S60v5/Symbian^1 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
S60v5/Symbian^1: Nokia 5250, 5230, 5530, 5800 Xpress Music, N97, N97 mini, X6, C6-00, Samsung i8910 HD, Sony Ericsson Vivaz, Vivaz pro, Satio,
Regulamin działu
Dyskusja o hardware telefonów S60v5/Symbian^1 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
S60v5/Symbian^1: Nokia 5250, 5230, 5530, 5800 Xpress Music, N97, N97 mini, X6, C6-00, Samsung i8910 HD, Sony Ericsson Vivaz, Vivaz pro, Satio,

Re: [5800] Paski przechodzące przez wyświetlacz

Postprzez djtonka » 22 stycznia 2011, o 22:04

Powiem Ci co zrobić. Najpierw podłącz pod TV i zobacz czy jest to samo. Jeśli to samo to grafika poszła a jeśli nie to zrób co poniżej.
Zainstaluj soft http://www.mediafire.com/?w60yz54h53zuoho
Musi być cała paczka a nie żadne pliki z navifirm bo Phoenix korzysta z dodatkowych plików robiąc test LCD.
Instalujesz soft i odpalasz program.
File, Scan Product
- zmieniamy tryb na Test
- Testing i Display test

Potem wybierasz kilka testów i klikasz start. Na wyświetlaczu zobaczysz różne mozaiki i typ. Jeśli problem się powtarza w tedy mamy pewność, że to sterownik LCD a rzadziej sam LCD lub jakiś element dyskretny na taśmie.

Obrazek
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Re: [5800] Paski przechodzące przez wyświetlacz

Postprzez MichałTUR » 8 października 2012, o 23:23

Odkopuję.
djtonka mam identyczny problem, zrobiłem aktualizację softu ale w nokii n97 mini. W trakcie aktualizacji zaczął już latać i przewijać się taki dziwny czarny pasek. Pod koniec procesu, obraz wyświetlił się prawidłowo, w poziomie, z napisem mniej więcej:
Kod: Zaznacz cały
v30.0.04 Local mode NOKIA
Potem telefon się włącza a w Nokia Suit instalacja pomyślnie dobiega końca. Jednak telefon włącza się tak, jak na filmiku który pokazał kolega wyżej. Przed aktualizacją nie było żadnych sygnałów że coś może się skopać. Bardzo zależy mi na tym telefonie... Mógłbyś mi coś doradzić? Jak to możliwe, że podczas normalnej aktualizacji "poszła grafika"?! Pierwsza moja myśl jak zobaczyłem efekt: na pewno nie taśma itp. więc stery od LCD w nowym sofcie do bani? Jakiś błąd podczas flashowania? Hmmm... Poleciałem po kabel TV, podłączam z myślą, że będzie obraz prosto. Niestety... Więc co mogę jeszcze zrobić guru serwisu Nokii? Doradzisz? Mam stacje hot air. Może można coś wygrzać na płycie głównej albo nie wiem? Pomocy! :rozpacz:

-- 17 paź 2012 11:52 --

Dla potomnych z podobnymi problemami.
Dobra, doszedłem do tego w końcu. Pomógł mi autor filmiku na youtube który odpowiedział na mój komentarz. Napisał, że winą jest nieoryginalny wyświetlacz co skutkuje brakiem odpowiednich sterowników w najnowszym sofcie nokii. Wszystko super, ale mimo to nie zgadzały mi się trzy fakty. Po pierwsze dotąd byłem przekonany, że wyświetlacz który u mnie siedział, był oryginalny (świetne kąty patrzenia, nienaganny kontrast i kolory). Po drugie występował błąd "wystąpił nieoczekiwany błąd. Wyłącz i włącz telefon" po włączeniu aparatu fot. (sugerowało mi to uszkodzenie jednak jakiejś pamięci zawierającej sterowniki od przetwarzania obrazu). Po trzecie, po podłączeniu do tv, obraz wysyłany po kablu był też zepsuty, jak na wyświetlaczu. Wymyśliłem sobie, że może to być jeszcze wina felernego wyświetlacza, i pomyślałem, żeby go odłączyć, i włączyć telefon bez niego. No i olśnienie. Po podłączeniu do TV n97 mini bez włożonego wyświetlacza, obraz na TV żyleta! Aparat - uruchamia się i działa prawidłowo... Słowem, telefon jak nówka (nowy soft szybki i wściekły :D ) Tylko teraz co dalej :P Trzeba by kupić nowy oryginalny ekran (lub dorwać z demontażu sprawny). Będę myślał, szukał. Przynajmniej wiem, że telefon jest sprawny!
Pozdro!

-- 31 paź 2012 18:15 --

Od dzisiaj moja n97 mini jest w pełni sprawna :) Dostała oryginalny ekran, który pochodzi z demontażu. Jednak teraz widzę różnicę w jakości wyświetlacza. To co było, a to co jest... No ale najważniejsze, że w końcu n97 mini wróciła do świata żywych i jeszcze posłuży bo to solidny telefon :)
Pozdrawiam
Wciąż mamy wiele do zyskania, a do stracenia wszystko.
MichałTUR
70%
70%

Mod.tel.: Nokia n82
FW: 20.0.062
    WindowsXPSafari

Powrót do Hardware S60v5/Symbian^1