NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Nokia X6 i charczący głośnik

Dyskusja o hardware telefonów S60v5/Symbian^1 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
S60v5/Symbian^1: Nokia 5250, 5230, 5530, 5800 Xpress Music, N97, N97 mini, X6, C6-00, Samsung i8910 HD, Sony Ericsson Vivaz, Vivaz pro, Satio,
Regulamin działu
Dyskusja o hardware telefonów S60v5/Symbian^1 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
S60v5/Symbian^1: Nokia 5250, 5230, 5530, 5800 Xpress Music, N97, N97 mini, X6, C6-00, Samsung i8910 HD, Sony Ericsson Vivaz, Vivaz pro, Satio,

Nokia X6 i charczący głośnik

Postprzez superfly86 » 14 listopada 2010, o 23:49

Od jakiegoś tygodnia lub więcej coś stało się z głośnikiem w słuchawce, podczas rozmowy/wykonywania połączenia dźwięk jest inny trzeszczący/charczący.
Nie wiem dlaczego to się stało, chyba od tego, że telefon wypadł mi z ręki.
Jak się wymienia taki głośnik ? Jest to skomplikowane ? Drogi ten głośnik ?
Pozdrawiam
superfly86
30%
30%

WindowsXPFirefox

Re: Nokia X6 i charczący głośnik

Postprzez djtonka » 15 listopada 2010, o 12:46

Ja też bym stawiał na to, że powodem mogło być upuszczenie. Dla wprawionej ręki nie będzie to problemu. Jest tu trochę podważania i trzeba odkleić dwa elementy obudowy, więc potrzebny przyrząd do otwierania i dobry klej aby dobrze przykleić obie zaślepki (górną i dolną) i nie zabrudzić reszty obudowy. Sam głośnik to wydatek kilkunastu zł, więc jeśli nadal chcesz sam to zrobić to ściągnij sobie instrukcję jak rozebrać telefon.
Przypomniałem sobie jeszcze, że możliwe iż po zdjęciu panelu jakośc audio będzie normalna a to za sprawą przesuniętej siateczki ochronnej w przednim panelu. Na zdjęciu poniżej masz jak powinna być nałożona.
1.jpg

2.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Re: Nokia X6 i charczący głośnik

Postprzez darek444 » 22 lipca 2011, o 22:29

W mojej NOKI X6 tak samo głośnik podczas rozmowy trzeszczał , trzeba całą obudowę rozebrać by dostać się do głośnika , ja wymieniłem na nowy głośnik bo koszt głośnika orginalny to pare złotych .
http://www.youtube.com/watch?v=Qv6XDovsowY
darek444
1%
1%

Mod.tel.: nokia x6
    WindowsFirefox

Powrót do Hardware S60v5/Symbian^1