NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Sporadycznie wyłącza się sama

Dyskusja o hardware telefonów S60v5/Symbian^1 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
S60v5/Symbian^1: Nokia 5250, 5230, 5530, 5800 Xpress Music, N97, N97 mini, X6, C6-00, Samsung i8910 HD, Sony Ericsson Vivaz, Vivaz pro, Satio,
Regulamin działu
Dyskusja o hardware telefonów S60v5/Symbian^1 - problemy i uszkodzenia, rozbieranie telefonu na części pierwsze, naprawy czy wymiany jakichkolwiek elementów.
S60v5/Symbian^1: Nokia 5250, 5230, 5530, 5800 Xpress Music, N97, N97 mini, X6, C6-00, Samsung i8910 HD, Sony Ericsson Vivaz, Vivaz pro, Satio,

Sporadycznie wyłącza się sama

Postprzez nismo » 25 grudnia 2009, o 00:26

Witam,

Zdarzyło mi się to dopiero drugi raz ale może ktoś spotkał się z podobnym problemem. W obu przypadkach zostawiłem telefon na biurku na kilka godzin i po przyjściu zobaczyłem, że jest wyłączony. Musiałem go na nowo włączyć, wpisać kod pin i dopiero się uruchomił. Telefon mam już prawie miesiąc a problem pojawił się dwukrotnie. Pierwszy raz zignorowałem ale przy drugim zacząłem się zastanawiać. Czytałem w internecie i z tego co widzę to nie jestem jedynym użytkownikiem z takim problemem. Nie próbowałem formatować telefonu a aplikacji nie mam zbyt wiele wgranych do telefonu. Jeżeli problem będzie się ponawiał to sformatuję telefon.

Czy Wasza N97 również wyłącza się sama? Być może to wina niedopracowanego fw a może wina hardware. Niestety nie udało mi się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

Mod.tel.: E7-00
FW: 111030609
    WindowsVistaFirefox

Re: Sporadycznie wyłącza się sama

Postprzez Bo$s » 25 grudnia 2009, o 11:03

Może to sposób na wydłużenie średniego okresu czuwania? :cwaniak:

Wybacz offtopic ;)
Bo$s
Moderator
Moderator

Mod.tel.: Samsung Galaxy S III
    WindowsFirefox

Postprzez nismo » 25 grudnia 2009, o 12:06

Bo$s napisał(a):Może to sposób na wydłużenie średniego okresu czuwania?

Oby tylko to nie było nic poważnego. Jakoś mam złe wspomnienia z serwisem Nokii...
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

WindowsVistaFirefox

Postprzez Garo » 28 grudnia 2009, o 15:14

Mialem ta przypadlosc podczas uzywania N97. Miala pierwsza wersje fw i doswiadczylem dwoch wylaczen w ciagu 8 dni.
Niestety byly tez inne z tym modelem problemy (dobre do dyskusji w innym temacie), ktore zadecydowaly o sprzedazy Nki i kupnie OmniiHD.
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    unknownOpera

Postprzez nismo » 28 grudnia 2009, o 15:20

Garo napisał(a):Miala pierwsza wersje fw i doswiadczylem dwoch wylaczen w ciagu 8 dni.

Z jednej strony uspokoiłeś mnie, że nie tylko ja mam taką przypadłość ale z drugiej nie jest to normalne zachowanie telefonu. Posiadam najnowszą wersję oprogramowania i problem dalej się powtarza. Tak więc albo nie uporali się z poprawieniem firmware żeby telefon się nie wyłączał albo to coś poważniejszego. Nie pozostaje nic innego jak czekać na nowszą wersję oprogramowania.

-- 28 gru 2009 15:01 --

Znalazłem wątek na Nokia Support Discussions (drugi wątek), w którym wypowiadają się użytkownicy posiadający taki sam problem. Większość pisze, że problem zaczął się pojawiać na najnowszej wersji firmware 20.0.019. Jednej z osób pomogło wyłączenie trybu podwójnego i włączenie samego GSM. Niestety nie znalazłem wskazówki dla siebie.
Ostatnio edytowano 2 stycznia 2010, o 23:50 przez nismo, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

WindowsVistaFirefox

Postprzez Garo » 28 grudnia 2009, o 23:02

To ciekawe z tymi trybami GSM i UMTS. Może faktycznie coś w tym jest bo u mnie w N97 zniknęło całkowicie 3G - nigdy nie łapał, podczas gdy OmniaHD (miałem te modele równocześnie) i E51 hulały po 3G w najlepsze.
Najlepsze jest to, że po zaznaczeniu opcji tylko UMTS w ustawieniach Nka była poza zasięgiem i nikt się dodzwonić nie mógł.
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPFirefox

Postprzez nismo » 12 stycznia 2010, o 15:19

Zrobiłem ostatnio format za pomocą kombinacji klawiszy i jak do tej pory nie zdarzył mi się problem opisany w pierwszym poście. Na forum Nokii znalazłem poradnik napisany przez jednego z użytkowników jak naprawić problem samoczynnego wyłączania telefonu. Jest w formacie PDF dlatego zamieszczam go w serwisie rapidshare (88KB). Nie testowałem. Ktoś chętny?
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

WindowsXPFirefox

Postprzez Jerry » 12 stycznia 2010, o 16:01

Z poradnika wynika ze to nic innego jak przeprogramowanie go za pomoca phoenixa z opcja dead pone.Ja swoja przeprogramowalem po fbusie sprzetem serwisowym i klopoty jakie mialem z telefonem nie ustaly wiec watpie by po phoenixie to ustalo.No ale jak uwalilem kiedys N96 to zaden box nie podnosil a phoenix dal rade wiec moze... :luka:
live your life
Jerry
90%
90%

Mod.tel.: 6720c
FW: 031.022
    WindowsXPOpera

Postprzez grzegorz35 » 26 stycznia 2010, o 01:52

jerry sprawdze twoja prawdomownosc jakim boxem flashowales po fbus od razu uprzedzam pytanie podchwytliwe
grzegorz35

unknownOpera

Postprzez Jerry » 26 stycznia 2010, o 12:26

N97 programowalem N-boxem jednak problem po czasie wrocil wiec potraktowalem ja phoenixem i o dziwo problem zniknal (jednak malo mnie to juz obchodzi bo sprzedalem telefon) wiec poradnik ktory nismo znalazl okazal sie bardzo pomocny w co przyznaje watpilem :| .
Gwoli scislosci N96 programowalem MT-Boxem i J.A.F.(w mt-box podmienialem loadery ale nic to nie dawalo) i nie wlaczala sie dalej,podpialem pod USB i Phoenixem przejechalem i dziala do dzis.
Jak jeszcze jakies pytania to na PW :]
live your life
Jerry
90%
90%

Mod.tel.: 6720c
FW: 031.022
    WindowsXPOpera

Postprzez nismo » 26 stycznia 2010, o 12:32

Jerry, moja N97 od czasu do czasu się restartuje. Jeżeli po wgraniu nowego firmware dalej będzie to samo to spróbuję Phoenixem. W przypadku pytań będę wiedział do kogo się zwrócić :]
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

WindowsXPFirefox

Postprzez grzegorz35 » 26 stycznia 2010, o 12:38

Jerry napisał(a):N97 programowalem N-boxem jednak problem po czasie wrocil wiec potraktowalem ja phoenixem i o dziwo problem zniknal (jednak malo mnie to juz obchodzi bo sprzedalem telefon) wiec poradnik ktory nismo znalazl okazal sie bardzo pomocny w co przyznaje watpilem :| .
Gwoli scislosci N96 programowalem MT-Boxem i J.A.F.(w mt-box podmienialem loadery ale nic to nie dawalo) i nie wlaczala sie dalej,podpialem pod USB i Phoenixem przejechalem i dziala do dzis.
Jak jeszcze jakies pytania to na PW :]

Hehe. Loadery chyba brałeś od cyclona:) N96, N97, jaf i mtzłom nie ruszą poprawnie po fbus. Mi poprawnie all nokie nowe flashuje tylko cyclon, na ich kablach, albo na przerabianych... Mtbox nie rusza rapu yama... Jaf to samo, nbox też nie powinien loadery od ufsa...
grzegorz35

WindowsOpera

Postprzez biggi » 11 lutego 2010, o 13:21

nismo, i co po wgraniu nowego FW? Sytuacja się powtarza czy można zamknąć wątek?
it's not easy bein' green
biggi
Moderator
Moderator

WindowsVistaFirefox

Postprzez nismo » 15 lutego 2010, o 10:43

biggi, jeszcze na starym fw 20 poradziłem sobie z wyłączaniem telefonu. Zrobiłem format telefonu i nie przywróciłem danych z Ovi Suite - wg mnie wiele problemów powoduje właśnie ten program podczas przywracania danych. Niestety N97 restartuje się co jakiś czas ale to już temat na inny wątek.

Wątek zostawiam otwarty dla użytkowników, którzy będą mieli podobny problem i będą chcieli dopytać o szczegóły.
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

WindowsXPFirefox

Postprzez Bo$s » 15 lutego 2010, o 11:04

nismo, przywracałeś wtedy pełny backup czy jedynie jakieś jego elementy?
Bo$s
Moderator
Moderator

Mod.tel.: Samsung Galaxy S III
    WindowsFirefox

Następna strona

Powrót do Hardware S60v5/Symbian^1