NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

odbiornik navibe gb737-przy małych prędkościach

Wszystko o współpracującymi z telefonami modułami GPS

odbiornik navibe gb737-przy małych prędkościach

Postprzez kalok » 26 maja 2009, o 18:36

Witam

Mam odbiornik navibe gb737 i niestety podczas pieszej wycieczki wskazuje prędkość 0km/h dopiero kiedy przyśpieszy się do około 6-7km/h zaczyna wskazywać prędkość, Zapisany ślad w ten sposób wygląda koszmarnie, powstają linie proste co 100,200 a nawet 500 metrów. Z gb732(pożyczony od kolegi) sprawa wygląda o wiele lepiej. Czy mógłby ktoś sprawdzić jak to wygląda przy gb735 lub gb337? Czy pokazuje prędkości w granicach 0,5-1-2-3-4km/h? Może to tylko mój egzemplarz gb737 nie działa poprawnie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
kalok
1%
1%

Mod.tel.: k800i
    WindowsXPFirefox

Re: odbiornik navibe gb737-przy małych prędkościach

Postprzez mafa » 14 czerwca 2009, o 23:31

Hej,

Mam taki sam problem:
Nokia E51 + GB737
Przy prędkościach poniżej ~4,5 km/h nie aktualizuje na bieżąco pozycji (prędkość 0 km/h).
Efekt jest taki, że przy wolnym marszu podaje niewłaściwą pozycję. O zapisywaniu śladu, czy mierzeniu dystansu nie ma mowy :-(

-- 22 czerwca 2009, o 20:58 --

Już jasne:

Chipsety Sirf Star III mają funkcję STATIC NAVIGATION, która działa właśnie w ten sposób.
W pewnych urządzeniach jest ona fabrycznie włączona - np. w GB737.
Można ją wyłączyć za pomocą programu SIRFdemo. Opis tutaj:
http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=25575

Po jej wyłączeniu można z powodzeniem stosować odbiornik do pieszych wędrówek.
Natomiast jak jadę teraz samochodem i stanę na światłach, to moja pozycja skacze w promieniu kilku metrów, a mapa obraca się w lewo i prawo ;-)

Uwaga: bawiąc się SIRFdemo dość łatwo można sobie namieszać w ustawieniach tak, że GPS odmówi dalszej współpracy.
Pomaga odłączenie zasilania (w GB737 odlutowanie przewodu baterii) - przywrócone zostają ustawienia fabryczne.

Pozdrawiam, mafa
mafa
1%
1%

Mod.tel.: Nokia E51
    WindowsXPFirefox

Powrót do Moduły GPS