NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Odbiornik GPS - wewnetrzny vs zewnętrzny

Wszystko o współpracującymi z telefonami modułami GPS

Odbiornik GPS - wewnetrzny vs zewnętrzny

Postprzez Cutin » 27 października 2008, o 13:01

Witam Was kochani

Posiadam odbiornik GPS na BT 44 kanały, bardzo szybki zimny start, nie gubi zasięgu na prawde jestem z niego zadowolony. Szczegolnie z faktu ze to chinska podroba odbiornika NOKII ,ktora wg mnie jest lepsza od oryginalu ;) ( kolegi LD-3W wysiada w we wszystkim ). Co mnie cieszy np to ze bateria jaka tam siedzi to BL-5C czyli taka jaka mam w mojej NOKII ;). Ale teraz kupilem N82 ktora posiada wewntrzny odbiornik GPS i zastanawiam sie czy ten wewnetrzy na prawde bedzie lepszy dla mnie.

Interesuje mnie jakie jaka jest Wasza opinia na temat czy korzystanie z wewnetrznego jest lepsze od zewnetrznego odbionika GPS ? W czym zewnetrzny przewyzsza wewnetrzny odbiornik i na odwrót.
Cutin
10%
10%

Mod.tel.: 6680-N70-N82
    WindowsXPFirefox

Re: [odbiornik GPS] wewnetrzny VS. zewnętrzny

Postprzez Vidkun » 27 października 2008, o 13:03

Interesuje mnie jakie jaka jest Wasza opinia na temat czy korzystanie z wewnetrznego jest lepsze od zewnetrznego odbionika GPS ? W czym zewnetrzny przewyzsza wewnetrzny odbiornik i na odwrót.

Zewnetrzny przewyzsza wewnetrzny szybkoscia lapania fixa i precyzja pokazywania aktualnej pozycji.
Yellow Brothers: JVoo, Jackass & VidkunWar... war never changes...
Vidkun
100%
100%

WindowsXPOpera

Re: [odbiornik GPS] Wewnetrzny VS. Zewnętrzny

Postprzez nismo » 27 października 2008, o 13:08

Cutin, Vidkun ma racje jeżeli chodzi o parametry ale nie to jest najważniejsze. Liczy się efekt końcowy a w obu przypadkach jest taki sam - zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny moduł doprowadzą Cię do celu. Skoro telefon posiada wbudowany moduł GPS to nie widzę większego sensu kupowania zewnętrznego modułu.
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

Mod.tel.: E7-00
FW: 111030609
    WindowsXPMSIE7

Postprzez Cutin » 27 października 2008, o 13:27

To jest troche chore ,w specyfikacji telefonu z wewn. GPS powinni napisac na ilu statelitach moze smigac jednoczesnie, zminy i goracy start itp.

Co mnie jeszcze nurtuje to ZUZYCIE BATRERII na jednym i drugim. WIadomo ze zewnetrzny odciaza nam telefon ale za to dobija BT. A na wewnetrzym problem BT mijamy ale za to procek musi wykonac wiecej operacji tzw. odwalic robote za zewn.GPS.
Cutin
10%
10%

WindowsXPFirefox

Postprzez nismo » 27 października 2008, o 13:31

Co mnie jeszcze nurtuje to ZUZYCIE BATRERII na jednym i drugim. WIadomo ze zewnetrzny odciaza nam telefon ale za to dobija BT. A na wewnetrzym problem BT mijamy ale za to procek musi wykonac wiecej operacji tzw. odwalic robote za zewn.GPS.
Czas jest porównywalny ale w przypadku zewnętrznego modułu musisz ładować zarówno telefon jak i moduł.
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

WindowsXPMSIE7

Postprzez Vidkun » 27 października 2008, o 13:31

A na wewnetrzym problem BT mijamy ale za to procek musi wykonac wiecej operacji tzw. odwalic robote za zewn.GPS.

W przypadku TomTom dzialajacym z wewnetrznym GPS telefon i tak laczy sie przez bluetooth z wbudowanym GPS. Wtedy bateria potrafi zejsc w 4 godziny.
Przy korzystaniu z zewnetrznego GPS czas pracy na baterii to okolo 5 godzin, wiec jakas roznica jest, ale niewielka ;) Tyle, ze musisz ladowac i telefon i odbiornik.
(Korzystalem z N95 przy tych pomiarach).
Vidkun
100%
100%

WindowsXPOpera

Postprzez andmar » 30 października 2008, o 00:15

Przewaga wewnętrznego jest całkiem spora, jak masz telefon to masz nawigację, z zewnętrznym różnie bywa, jak go zapomnisz, to już po nawigacji :D
Z dokładnością bym bardzo nie szalał, jako że często jeżdżę po lesie samochodem, nie raz zewnętrzny gps poprowadził mnie jakieś 100-200 m od drogi którą jechałem i dopiero położenie modułu pod szybą przywróciło go na właściwą pozycję. Szczyt był w Borach Tucholskich, ok 1 km różnicy.

Przy korzystaniu z zewnetrznego GPS czas pracy na baterii to okolo 5 godzin
to jest czas pracy telefonu, czy modułu? Zresztą co za różnica i tak lipa, w samochodzie to nie jest problem, ale w terenie, to już inna para gumofilców.

To jest troche chore ,w specyfikacji telefonu z wewn. GPS powinni napisac na ilu statelitach moze smigac jednoczesnie, zminy i goracy start itp.
a co za różnica i tak w porywach masz 12 satelit (chociaż pentagram pokazuje mi nawet 15, ale pożytku i tak nie ma, nawet jak złapie satelitę EGNOS to nie ma różnicy w pomiarze).
andmar
20%
20%

Mod.tel.: e61 6120c 5800
    MandrivaFirefox

Postprzez nismo » 30 października 2008, o 09:44

to jest czas pracy telefonu, czy modułu?
Telefonu. Moduł wytrzymuje nieco dłużej w zależności od marki.
Pozdrawiam,
nismo
nismo
Moderator
Moderator

WindowsXPMSIE7

Re: Odbiornik GPS - wewnetrzny vs zewnętrzny

Postprzez andmar » 1 listopada 2008, o 00:02

5 h to trochę mało, jak na telefon, to jednak moja wysłużona e61 wytrzymywała z garminem blisko 20 h (moduł gps też ponad 20 h). Teraz nie wiem, bo nie mam żadnej nawigacji, poza lokalizatorem.
andmar
20%
20%

MandrivaFirefox

Postprzez Vidkun » 1 listopada 2008, o 09:48

to jednak moja wysłużona e61 wytrzymywała z garminem blisko 20 h

Niemożliwe :| Jesteś pewien tych pomiarów? Bo coś mi się nie chce wierzyć.. Przy ciągle włączonym ekranie 2,8" i BT moim zdaniem jest to nierealne :|
Vidkun
100%
100%

WindowsXPOpera

Postprzez Cutin » 1 listopada 2008, o 10:01

sory kolego ale ja rowniez w to nie wierze (chyba ze sie pomyliles o jedno "0").. szczegolnie z faktu ze garmin obciaza procek bardziej niz tomtom 5 a na nim mi telefon wytrzymwal kilka godzin,ale jeszcze BT ... no chyba ze mowisz o garminie uruchomionym w tle, albo jak kolega wspomnial z ciaglym przygaszonym swietle. Mam kuzyna z E51 to przeciez widzialem jak po paru godzinach nerwowo szukal ladowarki ...
Cutin
10%
10%

WindowsXPFirefox

Postprzez Garo » 1 listopada 2008, o 13:19

Cos się pomyliłes andmar, 20 godzin to z włączonym wyświetlaczem bez nawigacji trudno osiągnąć.
REGULAMIN :: FAQ :: SZUKAJ
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.
Garo
Administrator
Administrator

Mod.tel.: Galaxy Note SGS2 WFS
FW: 2.3.3
    WindowsXPFirefox

Postprzez andmar » 2 listopada 2008, o 00:00

Faktycznie aplikacja pracowała w tle. Możliwe nawet, że uruchamiałem ją od czasu do czasu (nie pamiętam, było to w czerwcu). W trybie ciągłym pracował SmartComGPS, a wyświetlacz nie świecił się cały czas. Jestem realistą i wiem, że tego bateria nie wytrzyma. Zależało mi bardziej na śladzie i lokalizacji, niż na "prowadzeniu" (jadąc autokarem nie musisz wiedzieć jak jechać).
andmar
20%
20%

MandrivaFirefox

Postprzez witalski » 7 listopada 2008, o 11:35

W te 20h to trudno uwierzyć ale ja już kilka razy używałem zewnętrznego odbiornika ponad 10h. I to jest kolosalna przewaga nad wbudowanym odbiornikiem.
Obecnie mam Nokie 6110 Navigator i na wbudowanym odbiorniku dłużej jak 4h nie pochodzi. Na zewnętrznym już 6h śmigała a jeszcze 3 paski wisiały na wyświetlaczu.
Fajnie jak odbiornik jest wbudowany, bo zawsze pod ręką ale na dłuższą trasę zawsze zabieram LD3W. O dokładności nawet nie wspominam bo tu nawet nie ma porównania. Telefon z wbudowanym odbiornikiem można albo cały czas trzymać w ręce albo w uchwycie przed przednią szybą. LD3W wrzucam do plecaka i mogę o nim zapomnieć. Fiksa łapie zawsze i wszędzie.
Nawigacji używam codziennie pieszo w mieście i w lesie, w samochodzie, w pociągu więc wiem co w topicu klikam.
witalski
20%
20%

WindowsXPFirefox

Powrót do Moduły GPS