NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS
Hosting sponsoruje:GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook


 

Podpisywanie aplikacji, generowanie certyfikatów - wszystko co musisz wiedzieć ;)

Wszystko o aplikacjach i grach dostępnych dla telefonów S60v3. W tym dziale rozmawiamy również o programach na PC wspomagających zarządzanie telefonem etc.

Podpisywanie aplikacji, generowanie certyfikatów - wszystko co musisz wiedzieć ;)

Postprzez Bo$s » 25 czerwca 2007, o 11:20

Aktualnie jest kilka sposobów na podpisywanie lub też instalowanie niepodpisanych aplikacji. Najlepiej przeczytać zawarte tu informacje o każdym z nich i wybrać sobie ten, który nam najbardziej odpowiada.

Po pierwsze należy pamiętać, aby ustawić nasz telefon zgodnie z tym opisem - http://www.symbianos.pl/faq/3-s60v3/2-d ... -aplikacji i ustawić poprawną datę w telefonie. W przypadku komunikatów dotyczących ważności certyfikatu lub wygasłego certyfikatu być może wcale nie trzeba będzie podpisywać aplikacji - należy skorzystać z opisów na dole postu w części FAQ. Jeśli to nie pomaga lub otrzymujemy komunikat Błąd certyfikatu to należy skorzystać z jednego z poniższych sposobów.

 1. Ominięcie podpisywania przez złamanie zabezpieczeń systemu. Najprościej jest użyć aplikacji HelloOX2. Należy ją podpisać wygenerowanym wcześniej certyfikatem, następnie zainstalować, złamać zabezpieczenia za jej pomocą, włączyć RomPatchera (który się pojawi po złamaniu zabezpieczeń) i włączyć w nim patcha installserver (najlepiej dodać do autostartu używając opcji Add to Auto). Po tym zabiegu możemy instalować aplikacje bez przeszkód. Jedynym problemem może się okazać uzyskanie certyfikatu, ale opis jak go uzyskać znajdziemy w punkcie 3, 4, 5 i 6. Wybieramy któryś z nich (polecam ten z pktu 3) i generujemy ;)

  Jeśli nasz telefon jest zabezpieczony przed HelloOX (nowsze modele z najnowszymi wersjami oprogramowania) to można spróbować wgrać do nich zmodyfikowane oprogramowanie ze zintegrowanym RomPatcherem. Więcej informacji TUTAJ.

 2. METODA PRZESTARZAŁA! Instalowanie niepodpisanych aplikacji przy złamanych zabezpieczeniach. Opis ten nie wymaga generowania certyfikatu, ale działa tylko na starszych telefonach/starszych wersjach oprogramowania. Po złamaniu zabezpieczeń jest kilka sposobów pozwalających na instalowanie niepodpisanych aplikacji:


 3. Generowanie certyfikatów z użyciem własnego telefonu. Jest to obecnie najszybszy sposób (~3 minuty). Wymaga połączenia internetowego w telefonie (WLAN lub GPRS). Dokładny opis TUTAJ. Po wygenerowaniu dostajemy plik .cer i .key. Opis jak podpisywać aplikacje certyfikatem można znaleźć w dalszej części posta (w części FAQ).

 4. Generowanie certyfikatów dla numerów IMEI na stronie OPDA lub iMobile. Opisy jak to zrobić znajdziemy TUTAJ. Do podpisania aplikacji tym certyfikatem używamy pliku .key, który jest do ściągnięcia razem z certyfikatem. Hasło do pliku .key nie jest potrzebne (puste hasło), ale jeśli nie działa bez hasła to należy spróbować z 0123456. Na certyfikat trzeba czekać kilka godzin/dni. Opis jak podpisywać aplikacje certyfikatem można znaleźć w dalszej części posta (w części FAQ).
  W razie problemów podaję linki do tematów na forum o generowaniu certyfikatów: OPDA i iMobile.

 5. Generowanie certyfikatów na stronie http://andy.ehandysoft.com/devcert.php . Wchodzimy na stronę, wypełniamy wszystkie pola tak jak jest to opisane na stronie i czekamy góra 24h na certyfikat. Po 24h (można wcześniej) wpisujemy znów nasz IMEI na stronie i pobieramy pliczek klikając na link, który zaznaczyłem w kółku na zrzucie poniżej. Klikając na napis here możemy ściągnąć program do podpisywania aplikacji. Opis jak podpisywać aplikacje innymi programami można znaleźć w dalszej części posta (w części FAQ).
  andy.png


 6. Generowanie certyfikatów na blogu eTelefony.

 7. Podpisywanie za pomocą OpenSigned. Sposób ten jest o wiele łatwiejszy niż wcześniejsze sposoby, natomiast nie można nim podpisywać aplikacji z zabezpieczonym UID (czyli w większości aplikacji nielegalnych czy też tych służących do łamania zabezpieczeń, np. HelloOX).
  Podpisywanie jest łatwiejsze ponieważ jedyne co trzeba zrobić to wejść na stronę SymbianSigned, kliknąć napis OpenSigned, wypełnić formularz i poczekać aż podpisany plik zostanie nam przysłany na maila.

FAQ


 • Podczas instalacji aplikacji otrzymuję komunikat Ważność certyfikatu wygasła.
  Przy tym komunikacie należy cofnąć datę o pół roku, bądź o rok na czas instalacji.

 • Podczas instalacji aplikacji otrzymuję komunikat Certyfikat może być jeszcze nieważny, wygasły lub ust.danych telefonu są nieprawidłowe.
  Ten komunikat pojawia się, gdy mamy źle ustawioną datę w telefonie bądź zbyt daleko ją cofnęliśmy.

 • Mam plik certyfikatu, co z nim zrobić, jak podpisać nim aplikację?
  Należy skorzystać z jednej z opisanych poniżej aplikacji:
  Podpisywanie za pomocą BiNPDA SignSiS.
  Jak podpisać aplikację przy pomocy programu SignSIS GUI.
  Podpisywanie za pomocą SignTool (ze strony OPDA).
  Program SignMe! - szybkie podpisywanie aplikacji.
  Program SignSIS S60v3 - podpisywanie aplikacji na telefonie.

 • Błąd podczas podpisywania przez OpenSigned: "FAILURE: Submitted .sis file uses a UID that is not allocated to the account holder matching this email address".
  Oznacza to, że aplikacja która próbujesz podpisać posiada UID (identyfikator aplikacji) z zabezpieczonego zakresu (tak jak aplikacje płatne) bądź z niezabezpieczonego zakresu, ale taki, który został już przypisany przez autora do innego adresu mailowego. W skrócie mówiąc - nie można podpisać tej aplikacji. Należy wtedy albo poszukać wersji aplikacji działającej z OpenSigned, albo jakiegoś odpowiednika tej aplikacji.

 • Jednym plikiem certyfikatu (.cer) możemy podpisać nieskończoną ilość aplikacji. Nie potrzeba nam osobnego pliku do każdej aplikacji.

 • Aplikacje, które wymagają podpisania z reguły mają zawarte w nazwie słowo unsigned (co oznacza "niepodpisana") bądź OpenSigned. Nie trzeba podpisywać każdej aplikacji.

 • Lista programów, które można podpisać za pomocą OpenSigned stale aktualizowana przez naszych użytkowników :)

 • Co daje podpisywanie aplikacji?

 • Co ze starym sposobem podpisywania (za pomocą pliku .cer)?
  Jeśli komuś udało się wygenerować certyfikat wcześniej to może z niego cały czas korzystać :) Certyfikaty wygenerowane przed 2008 rokiem mają ważność 6 miesięcy od daty wygenerowania, a te wygenerowane w roku 2008 są ważne 3 lata.
  Natomiast wygląda na to, że generowanie nowych certyfikatów w formie darmowej już nie wróci (za wyjątkiem opisanych wcześnej sposbów ;)). Generowanie certyfikatów (czyli tzw. Symbian Signed Offline) jest dostępne tylko dla osób, który wykupiły PublisherID. Koszt PublisherID to 200$ więc jak kogoś stać to może sobie wykupić na własną rękę.

certyfikat cer key klucz podpisywanie podpisać podpisywaniem helloox hellox łamanie złamanie złam zabezpieczenia symbiana
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 26 lipca 2010, o 11:35 przez Bo$s, łącznie edytowano 127 razy
Powód: akt.
Avatar użytkownika
Bo$s
Moderator
Moderator
 
Posty: 7904
Dołączył(a): 23 grudnia 2005, o 11:02
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Mod.tel.: Samsung Galaxy S III
  WindowsXPFirefox

Powrót do Software S60v3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron