NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Multimedialny z systemem operacyjnym i QWERTY

Tutaj porównujemy telefony, doradzamy co wybrać. Dotyczy telefonów z jak i bez Symbiana.

Multimedialny z systemem operacyjnym i QWERTY

Postprzez kr3cik » 30 maja 2012, o 23:31

Witam ponownie po dłuższej nieobecności.

Postanowiłem przejść z i8510 na nowszy model z bardziej przyjaznym systemem i klawiaturą QWERTY. Czeka mnie zatem przejście na dotykowce, ale jakoś to przeboleje.

A więc tak, moje podstawowe wymagania to:
- klawiatura QWERTY (najlepiej wysuwana z boku) patrz niżej
- aparat minimum 5mpx z autofocusem, lampą LED, dobrą optyką
- minijack 3,5mm
- głośniki stereo
- głośny dźwięk dobrej jakości zarówno na słuchawkach jak i głośnikach
- WiFi
- BT stereo
- system operacyjny: BlackBerry, Android, może inny ale nie Symbian s60v5
- odtwarzanie muzyki po folderach (może do tego służyć dodatkowy program, ale żeby nie było straty na głośności i jakości)
- przeglądanie zdjęć po folderach (tak jak w SonyEricssonach, w Symbianie s60v3 to jest koszmar :/ )
- nie znam sie na dotykowych ekranach, więc tu zdam sie na was

Gdyby miał jeszcze wbudowany GPS i dedykowane przyciski muzyczne to super, ale nie jest to konieczne. Rzecz jasna dobra bateria też mile widziana.

A teraz odnośnie klawiatury:
Znajomy polecił mi BlackBerry Torch i po jego opisie na prawde mi sie spodobał, w ogóle pokazał mi swój model (bodajrze Curve) i spodobało mi sie BlackBerry-fajnie rozmieszczone głośniki, głośne i dobrej jakości, stabilny szybki system, łądna jakość wykonania, duże możliwości konfiguracji. No ale niestety, mina mi zrzedła jak zobaczyłem Torcha-klawiatura ta sama co w Curve, tyle że slider, a dla mnie wygodniejsza byłą by wysuwana z boku, bo przyciski nei są tak ściśnięte. W takim układzie nie upieram sie przy rozsuwanym, mógłby to być też inny BlackBerry (polecał mi też Bold'a), ale nie jestem przekonany do tej klawiatury dla tego chce poznać konkurencje z boczną klawiaturą.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc!
kr3cik
50%
50%

Mod.tel.: BB 9780
    WindowsVistaFirefox

Re: Multimedialny z systemem operacyjnym i QWERTY

Postprzez mico11 » 31 maja 2012, o 13:42

wiesz co szukasz telefonu idealnego więc niestety muszę Cię rozczarować - nie ma takiego.

nie znam żadnego z wysuwaną klawiaturą qwerty który robiłby dobre zdjęcia. Ewentualnie specyfikacji odpowiadałaby Motorola Milestone 3 lub 4 ale nie można ich kupić w Polsce poza prywatnym importem z USA.

Blackberry mają na dodatek debilnie umiejscowione gniazdo minijack 3,5mm - z boku! przynajmniej te modele które oglądałem i teraz pytanie jak wsadzić lub szybko wyciągnąć z kieszeni telefon z podłączonym z boku minijackiem ??? to chyba tylko do tego służy, żeby "byznesmen" posłuchał sobie mp3 w samolocie albo porozmawiał przez zestaw słuchawkowy w taksówce, trzymając oczywiście telefon w dłoni, bo do kieszni z racji wystającego bolca wsadzić tego się nie da.
mico11
60%
60%

Mod.tel.: Xperia T Nokia E72
FW: dobre
    WindowsMSIE7

Postprzez kr3cik » 31 maja 2012, o 16:20

W i8510 też mam tak umiejscowione gniazdo i wmiare daje rade :P

Może ma ktoś jednak jakieś propozycje?
kr3cik
50%
50%

WindowsXPFirefox

Postprzez szaju » 31 maja 2012, o 23:26

kr3cik napisał(a):...Torcha-klawiatura ta sama co w Curve...

Małe sprostowanie. Torch ma klawiaturę od Bolda czyli wygodniejszej nie znajdziesz ;)

Nokia E7 (Belle, nie s60v5), Milestone, HTC Desire Z to są telefony które na szybko przychodzą mi do głowy. Ja i tak wybrałbym BB 9810 lub 9900 pomimo, że bateria w nich nie zachwyca :zalamany:
szaju
30%
30%

Mod.tel.: E63 E6 BB9780
FW: the_newest
    WindowsVistaFirefox

Postprzez kr3cik » 1 czerwca 2012, o 09:49

szaju dzięki za odzew :)
Mógł byś jeszcze powiedzieć dla czego wybrał być akurat BlackBerry i co masz na myśli przez nie zachwycające baterie?
kr3cik
50%
50%

WindowsVistaFirefox

Postprzez makgajwer » 2 czerwca 2012, o 11:17

Jak w poście wyżej: szukasz telefonu, którego jeszcze nikt nie wyprodukował.
Ponadto po jakiego kija głośniki stereo, głośny dźwięk??? skoro jednocześnie potrzebny wtyk na słuchawki.
Nie ma gorszego buractwa niż słuchanie muzy na komórce wiszącej na szyi i wszyscy wokół Ciebie też słyszą :wsciekly:

Moja rada: Nokie E7 względnie prosty tel. i kup sobie odtwarzacz muzyczny :)
makgajwer
40%
40%

Mod.tel.: IPHONE4S +NOKIA E7
FW: najnowszy
    WindowsFirefox

Postprzez szaju » 2 czerwca 2012, o 21:15

kr3cik napisał(a):szaju dzięki za odzew :)
Mógł byś jeszcze powiedzieć dla czego wybrał być akurat BlackBerry i co masz na myśli przez nie zachwycające baterie?

mam jedno BB, dokładnie 9780, które uwielbiam pod każdym względem. Nie gram w żadne gry, używam go typowo do pisania smsów i maili więc klawiatura odgrywa tutaj bardzo wielką rolę. W połączeniu z BIS jest nie do zastąpnienia. Napisałem, że wziąłbym 9810 lub 9900 ze względu na OS 7, ale odstrasza bateria która, w ekstremalnych przypadkach, nie wytrzymuje całego dnia:( poszukaj na stronach od BB recenzji 9900. Powodzenia
szaju
30%
30%

unknownOpera

Postprzez cysio528 » 3 czerwca 2012, o 18:59

skoro aparat i muzyka z glosnikow to nokia n900- wykonanie ok, bateria trzyma dzien przy mocniejszym uzytkowaniu, ekran oporowy, ale bardzo czuly, telefon wygodny w obsludze.
milestone, desire odpada ze wzgledu na to ze muzyka kaleczy uszy.
cysio528
10%
10%

WindowsFirefox

Postprzez kr3cik » 3 czerwca 2012, o 23:43

makgajwer napisał(a):Jak w poście wyżej: szukasz telefonu, którego jeszcze nikt nie wyprodukował.
Ponadto po jakiego kija głośniki stereo, głośny dźwięk??? skoro jednocześnie potrzebny wtyk na słuchawki.
Nie ma gorszego buractwa niż słuchanie muzy na komórce wiszącej na szyi i wszyscy wokół Ciebie też słyszą :wsciekly:

Moja rada: Nokie E7 względnie prosty tel. i kup sobie odtwarzacz muzyczny :)

Wytłumacze to łopatologicznie, po kolei.
Po pierwsze, primo lubie uniwersalne urządzenia, czasem chce sobie posłuchać muzyki samodzielnie, a czasami ze znajomymi gdzieś w plenerze, na wakacjach, a nawet przed snem wole sobie zapuścić pare ulubionych utworów z telefonu niż wstawać do biurka.
Po drugie, secundo zgadzam sie co do kwestii buractwa, a reszta j.w.
Po trzecie, tertio mam odtwarzacz ale najmniejszej ochoty na to by targać ze sobą po kieszeniach kolejny z rzędu sprzęt.

Ogólnie jeśli chodzi o wasze propozycje to spodobał mi sie Milestone bo pozostałe (Nokia, Desire) niepokoją mnie jeśli chodzi o te slidery na zawiasach czy tam przechylane mongolskie wynalazki, ale skoro Milestone kaleczy uszy to przekonuje sie na korzyść BlackBerry, ewentualnie rzuce jeszcze okiem na tą N900.
Ale skoro BlackBerry to teraz który? Na Allegro są fajne 9780 poniżej 500zł, a może lepszy był by 9790 lub 9900. Te ostatnie są na os 7.0 i tu pytanie, ta niska żywotność baterii to właśnie kwestia "nowej generacji"? A może jeszcze któryś z Torch z klawiaturką?

Zawsze szukałem telefonu idealnego tak BTW :P
kr3cik
50%
50%

WindowsVistaFirefox

Postprzez makgajwer » 4 czerwca 2012, o 10:17

@kr3cik: dzki za wytłumaczenie ale wg mnie wszystko co jest uniwersalne jest do niczego
Ponadto muszę Cię zasmucić: nie ma, nie było i nie będzie idealnego telefonu podobnie jak auta czy kobiety :)

Odnośnie slidera to mylisz się jeśli chodzi o nokię: E7 i wcześniejszy model 97mini ma b . dobry mechanizm powiedziałbym najlepszy ze wszystkich, które widziałem i które latały jak np. HTC Desire Z
E7 używam b. intensywnie od ok. 10 m-cy i zero luzów. 97 mini po ponad 2 latach użytkowania też jak nowy.
makgajwer
40%
40%

WindowsFirefox

Postprzez kr3cik » 4 czerwca 2012, o 12:08

Ciekawe... Przejde sie po sklepach i obejrze sobie tą Nokie też jeśli znajde.

-- mniej niż minutę temu --

Ciekawe... Przejde sie po sklepach i obejrze sobie tą Nokie też jeśli znajde.
kr3cik
50%
50%

WindowsVistaFirefox

Postprzez makgajwer » 4 czerwca 2012, o 14:03

@kr3cik: wejdź do sklepu, poproś z pudełka a nie oglądaj w sklepie dla idiotów atrap.
Tylko nie przeraź się jak weźmiesz do reki, że taki ciężki: oprócz górnej i dolnej wstawki całość wykonana z aluminium więc trochę waży+mechanizm z klawiaturą Ale ja wolę czuć, że coś mam w rekach. Zabawki typu Samsung galaxy SI, SII, Sony itp wykonane z plastiku mnie przerażają bo są tak lekkie, że co chwila sprawdzałbym kieszeń czy dalej jest w niej.
Dzięki temu solidnemu wykonaniu tel. już parę razy przypadkowo wylądował na ziemi i nic się nie stało.
Gdyby to spotkało mojego IP-a :wsciekly: zawał serca murowany

Swoją drogą E7 nie ma w aparacie AF i foty dokumentów wychodzą trochę nieostro ale reszta t.j. robione z większej odległości +filmy (720p@30fps) b. dobre.
makgajwer
40%
40%

WindowsFirefox

Postprzez kr3cik » 5 czerwca 2012, o 20:01

Decyduje sie na Bolda 9780, wprawdzie ma pare wad, ale jak sami powiedzieliście nie znajde telefonu idealnego, a ten wydaje mi sie najlepszym wyborem mimo braku (podobno) fajnych aplikacji do GPS, przycisków muzycznych i kiepskich nagrań video.
kr3cik
50%
50%

WindowsVistaFirefox

Postprzez szaju » 5 czerwca 2012, o 20:31

Odważny krok. Ja do BB przekonałem się po zakupie Bold'a 9000. Specjalnie kupiłem starszy model źeby sprawdzić czy rzeczywiście to jest marka dla mnie. Zakochałem się w klawiaturze, w wysokiej rozdzielczości ekranu oraz w kulce:) Gratuluje wyboru :super:
szaju
30%
30%

unknownSafari

Postprzez makgajwer » 5 czerwca 2012, o 20:41

gratulacje i abyś był zadowolony
Czekamy na relacje
makgajwer
40%