NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

[9300i] WiFi - uszkodzone lub nie widzi sieci zabezpieczonych

Dyskusja o wszystkim co związane jest z telefonami Series 80: Nokia 9110/9110i, 9210/9210i, 9290, 9300, 9300i, 9500 oraz Series 90: Nokia 7700, 7710.

[9300i] WiFi - uszkodzone lub nie widzi sieci zabezpieczonych

Postprzez Nasedo » 8 marca 2010, o 14:05

Witam,

Zdaję sobie sprawę z tego, że Nokia 9300i nie należy do najnowszych telefonów i świetność ich minęła (zapewne bezpowrotnie). Mam już za sobą posiadanie Nokii N97, której pozbyłem się ponieważ nie była takim ideałem, jakiego mógłbym chcieć... i zawsze ciągnęło mnie w stronę Komunikatorów.
Od bez mała roku zastanawiałem się nad tym, jaki model sobie wybrać. Chwilę słabości miałem, kiedy przyszło do możliwości zakupienia Nokii 9210i - jednak, zdałem sobie sprawę, że to za słaby sprzęt, z którym nie zrobię praktycznie nic.
Nokia 9500 a nawet E90 nie interesowała mnie z racji na to, że sprzęt jest to zbyt nowy - a mnie ciągnęło do "retro". W chwili obecnej posiadam również Nokię E63 - ale to nie o tym temat.
Zdecydowałem się na Nokię 9300i, gdyż jest to pierwszy model z WiFi... no właśnie... jest czy nie jest, oto jest pytanie, które w tym poście będę starał się zadać.

Nokię 9300i nabyłem kilka dni temu, osobiście, od człowieka budzącego zaufanie. Telefon był w stanie technicznym akceptowalnym. Jedyne, co mogłem zrobić podczas zakupu, to sprawdzić działanie telefonu, wyświetlaczy, współpracy z moją kartą SIM, działanie internetu przez GPRS. Wszystko było w porządku. Telefon posiadał oryginalne nalepki, IMEI zgodny był z tym z nalepki pod baterią oraz z tym z pudełka. Akcesoria były kompletne, oprócz karty pamięci, o czym sprzedawca lojalnie mnie uprzedził. Bateria też nie jest w tragicznym stanie. Nokia po przyniesieniu do domu została naładowana (pomyślnie) ładowarką z kompletu, dołączony kabel umożliwił wymianę danych. Wszystko jest pięknie... jednak... WiFi... już tłumaczę o co mi chodzi.

W dniu zakupu byłem w pobliżu (chyba) HotSpot'a - na zewnętrznym wyświetlaczu, w lewym górnym rogu pojawiła się ikonka W - nie skorzystałem z tego i nie sprawdziłem jak się zachowa telefon, a niestety innej sieci WiFi nie mam w pobliżu - każda sieć, do której mam dostęp, jest zabezpieczona, a żadna sieć nie jest widziana przez Nokię.
Próbowałem telefon przywrócić do stanu początkowego (CTRL + Shift + F), próbowałem skorzystać z aplikacji HotSpot Finder i żadnych rezultatów.
Dodam jeszcze, że inne moje przenośne urządzenia widzą sieci bezprzewodowe (np. Jornada 710, Nokia E63, HTC, iPaq). Czy ktoś z Was ma jakąś radę dla mnie? Będę niezmiernie wdzięczny.

Zapoznałem się również z innymi tematami, zacytuje kilka wypowiedzi:

lukaszx napisał(a):Według mnie poprostu niektóre sieci są zabezpieczone i mimo to że są otwarte nie da się z nimi połączyć :zdegustowany: znam to z własnego przykładu. Na mojej N82 tez na początku nie chciało działać WiFi więc poszedłem do nokii a tam mi gostek powiedział, że jest uszkodzona kość pamięci prawdopodobnie podczas ściągania sim`a. Później okazało się że wifi działą ale tylko na niektórych sieciach. :P

Hike83 napisał(a):W niektórych Nokiach póki masz zabezpieczoną sięć WiFi nie połączysz się i kropka - tak miałem w starszych modelach typu N80 na routerze Dlink, na Linksys nie bylo tego problemu i z Linksysami zawsze mi się telefony łączyły bez względu na zabezpieczenia.

Jeżeli rzeczywiście jest tak, jak mówią powyższe cytaty - chciałbym potwierdzenia od obecnego / byłego użytkownika tego telefonu. Jestem w stanie się z tym pogodzić, jednak chciałbym być przekonany o tym, czy mój telefon jest sprawny, czy tez nie.
Ostatnio edytowano 8 marca 2010, o 14:08 przez nismo, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Drobna korekta tematu
Nasedo
1%
1%

Mod.tel.: Nokia 9300i
FW: 6.27
    WindowsVistaFirefox

Re: [9300i] WiFi - uszkodzone lub nie widzi sieci zabezpieczonych

Postprzez djtonka » 13 marca 2010, o 01:54

Nie miałem osobiście do czynienia z tym modelem a le przeglądając sieć natknąłem się na tego typu posty:
moduł wifi jest sprawny 100% u mnie w domu dziala net z routera (siec z haslem) a w szkole jest siec otwarta i wszystkim działa a mi nie albo soft albo ustawienia ( w telefonie jest tyle ustawien internetowych ze glowa mala)....

Więc albo WLAN może korzystać z ukrytego identyfikatora zestawu usług (SSID). Aby uzyskać dostęp do takiej sieci, trzeba znać jej identyfikator SSID i utworzyć dla niej w urządzeniu punkt dostępu albo może aktualizacja softu?
djtonka
Support
Support

Mod.tel.: no_name
FW: fresz
    WindowsXPFirefox

Powrót do Series 80, Series 90