NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

Kompilacja do .sis pod komórke.

Kompilacja do .sis pod komórke.

Postprzez lookosz » 24 października 2007, o 15:57

Witam.
Proste próby kompilowania hello world'a pod emulator przebiegają bez problemu.
Gorzej, gdy trzeba utworzyć plik .sis.
Tutaj kolega proponuje pewne rozwiązania - mianowicie pod telefon kompiluje tak : ARMI-UREL.

Jeżeli dobrze zrozumiałem Armi to jest kompilator?(tak jak gcce...)
W każdym razie u mnie konsola wygląda tak:

bldmake bldfiles
abld makefile all
abld build winscw udeb

To jest ok. Jednak przyznam jeszcze, że nie wszystko jest dla mnie jasne. Jeżeli chcę dokonać kompilacji pod telefon to mam użyć tego armi - urel.
Instrukcja powinna wyglądać tak ? :
abld build armi urel

Niestety dostaję podobny komunikat jak kolega z innego wątka, mianowicie :

This project does not support platform, build or program "Armi"

Gdzie robię błąd he? ; /

Yyyy czyżbym potrzebował Kołd Łoriora?(i jeżeli już bym go zasysał to wersję "CodeWarrior for MobileGT "? )
lookosz
1%
1%

WindowsXPFirefox

Re: Kompilacja do .sis pod komórke.

Postprzez Pinio » 24 października 2007, o 19:58

nie wiem skąd się wzięło ARMI... ale nie wydaje mi się żeby ten kompilator był ogólnodostępny jakoś (jak ktoś ma na S60 to ja też chce ;) )

zamiast armi użyj gcce (abld build gcce urel)
Pinio
30%
30%

WindowsXPFirefox

Postprzez lookosz » 24 października 2007, o 20:51

Yhm sił mniej i mniej, ale będę jeszcze walczył ;- )
Dziękuje.
lookosz
1%
1%

WindowsXPFirefox

Postprzez Zaper » 4 listopada 2007, o 20:12

lookosz, Mozesz sprobowac moj sposob w ostatecznosci jest nic nie pomaga. W tam tym temacie o tym pisalem.

A wiec tak jak zawsze kompiluje na UIQ 2.x tak: ARMI-UREL dla SIS oraz WINS-UDEB dla emulatora.
Kompilacja na ARMI4 nie ruszy na UIQ 2.x. Mozna bawic sie kompilacja na GCCE, ale ja ją tylko uzywam do kompilacji na symbianie 9.x. Nie wiem jak ma CodeWarrior ale powinnien on gdzies generowac plik PKG albo pokazywac jakie pliki powinny tam byc. Reszta to tylko natatnik i plik makesis znajdujacy sie (epoc32/tools).

Program APP nie ruszyl sam, niezbedny jest plik RSC. Aby program ruszyl dla twojego przykladu HelloWorld. Skompiluj program na ARMI w CW a nastepnie otworz notatnik i wpisza takie rzeczy:

Cytat:
&EN

#{"HelloWorld"},(0x101F6163),0,1,0
(0x101F617B), 2, 0, 0, {"UIQ20ProductID"}

"C:\SYMBIAN\UIQ_21\epoc32\release\armi\urel\HELLOWORLD.APP"-"!:\system\apps\HelloWorld\HELLOWORLD.APP"
"C:\SYMBIAN\UIQ_21\epoc32\data\z\system\APPS\HELLOWORLD\HELLOWORLD.RSC"-"!:\system\apps\HelloWorld\HELLOWORLD.RSC"

Twoje pliki po kompilacji na ARMI powinny sie znajdowac w katalogach widniejacych powyzej. Jesli ich tam nie bedzie program sie nie skompiluje.

Nastepnie plik z notatnika zapisz tak aby posiadal zakoncznie "*.pkg". To wazne aby twoj program po zapisaniu nie wygladal np. tak "helloworld.pkg.txt" wowczas nie ruszy musi byc tak "helloworld.pkg". Nastepnie naciskam na plik PKG prawym klawiszem i wybieram opcje "Otworz za pomoca" wowczas szukam pliku MAKESIS ktory znajduje sie w katalogu "epoc32/tools". Gdy wszystko zatwierdzisz i program skompiluje plik instalacyjny. Twoj plik SIS powinnien sie znajdowac w katalogu tam gdzie jest cala reszta plikow z projektu "Helloworld".

Nie jest to moze najprostszy sposob ale ja go zawsze tak uzywam gdy cos nie dziala w programach. CodeWarrior byl dobrym programem i szybkim. Czego nie mozna powiedziec o Carbide ktory wolny i czesto rozne bledy mu wyskakuja z roznych powodow.
Zaper
VIP
VIP

WindowsXPMSIE7

Powrót do Narzędzia i SDK