NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS

Hosting sponsoruje:

GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook

przedłożenie umowy w erze.. a może inna siec?

Dyskusja ogólna o telefonii komórkowej - operatorzy, technologie, newsy.

przedłożenie umowy w erze.. a może inna siec?

Postprzez Guardianofevil » 11 lutego 2011, o 15:04

Witajcie :)
Dzisiejszego poranka obudził mnie telefon od przemiłej pani z biura obsługi ery. Owa przemiła pani chciała załatwić mi przedłużenie umowy(mimo że abonament kończy mi sie pod koniec maja). Zaoferowała mi abonament za 69zł. 180 wymiennych minut 100mb neta miesięcznie 2 darmowe numery w erze i HTC wildfire. Jestem z erą od 5-6 lat jeszcze za szczeniackich czasów. Ale ten aktualny przelicznik jaki teraz maja w stosunku 1 do 1 jest kijowy* (żeby nie użyć podobnego bardziej dosadnego słowa ;) ). 1 minuta=1mb=1sms/mms po prostu masakra jak dla mnie. Już starszy system 120minut/360sms bardziej mi odpowiadał. Myślałem jeszcze o PLAY ich taryfy all inclusive wydaja mi się bardzo, bardzo atrakcyjne ale jako ze abonament kończy mi sie w maju to nie wiem czy w play będzie to jeszcze obowiązywać. Moglibyście coś mi doradzić? Może być też coś od innych operatorów :) (plus orange) Co do telefonów definitywni biorę coś z androidem(solidna paczka danych),najchętniej chciałbym xpierie paly ale premiera będzie 13 lutego i nie wiem czy do maja któryś z operatorów przygarnie ten telefon jeśli w ogóle przygarnie.
Guardianofevil
10%
10%

Mod.tel.: Samsung Galaxy S
FW: 2.2(froyo)
    WindowsVistaFirefox

Re: przedłożenie umowy w erze.. a może inna siec?

Postprzez benek9202v1 » 12 lutego 2011, o 09:18

Sam byłem w erze 4 lata ale to co teraz oferują.. Już chyba lepszą ofertę miałem jak rozpoczynałem swoją historię z erą. Także ja odradzam tego operatora. Aktualnie jestem w erze ale na kartę i mam to co potrzebuję.
benek9202v1
1%
1%

Mod.tel.: n96
FW: 30.033
    WindowsXPFirefox

Postprzez Guardianofevil » 12 lutego 2011, o 15:55

Może ktoś jeszcze mógłby sie wypowiedzieć? :)
Guardianofevil
10%
10%

WindowsVistaFirefox

Postprzez Pijo » 12 lutego 2011, o 17:41

Oferta dla przedłużających w Erze nie jest zła, smiem twierdzić , ze jest całkiem dobra. Wiadomo, wszystko zależy od potrzeb.

Te 69zl możesz obniżyć do 59zl, trzeba tylko negocjować.
Za 59 zl dostajesz 360 minut do wszystkich sieci włącznie z Play i na stacjonarne do UE, wymienne dodatkowo na megabajty. Przelicznik SMS jest rzeczywiście kiepski, ale możesz wziąć paczkę 500 SMS/MMS do wszystkich sieci za 5zl/msc. Gratis dostajesz pakiet 100MB z lejkiem i Sieć rodzinna 3-osobową.

Na SE X Play nie masz co liczyć w dobrej cenie w abo poniżej 100zl . Z resztą nie sądzę , że ten telefon szybko pojawi sie u naszych operatorów.
Ja proponowałbym Ci przedłużyć w Erze i wziąć HTC Wildfire za 49zl lub SE Vivaz za 99zl i pogonić to od razu na allegro, kasę ze sprzedaży odłożyć na konto i czekać aż pojawi sie SE X Play na allegro, dołożyć parę stówek i kupić na allegro.
Pijo
1%
1%

Mod.tel.: E51
FW: 410.34.001
    WindowsOpera

Postprzez Guardianofevil » 12 lutego 2011, o 18:55

Wczoraj zalogowałem sie do IBOA i przejrzałem dokładnie oferty i faktycznie nie taki sa żle.Dziela sie na multimedialne i zwykle w multimedialnych ma sie 300MB i lejek + tańsze telefony ale mniej za to mniej minut. Ale ten przelicznik 1:1 mnie po prostu przeraża.. to sie rozejdzie nawet nie wiadomo kiedy... Teraz mam 120minut360smsów a czasami zdarza mi sie przekroczyć abonament.To nie chce wiedzieć co będzie przy 360 minutach w stosunku 1:1.... mógłbym też wziąć abonament za 89 zeta mogę abonament płacić max do 100 zl choć nie uśmiecha mi sie tyle płacić za telefon. Miałbym wtedy 400 minut. i w tym rozliczniku 1:1 może bym sie zmieścił może nie. Nie czułbym sie jeszcze pewnie.i Wtedy mógłbym wziąć HTC Desire za zeta lub dopłacić 5 stów i wziąć samsunga galaxy S. Tylko musiałbym sie pożegnać z Xpieria, a jestem jej bardzo bardzo ciekaw bo lubię sobie pograć. Mogę też po prostu podziękować erze i poczekać do maja, przejść do play wziać taryfę all inclusive 85(jeśli będzie nadal obowiązywać) licząc ze będzie tam będzie Xperia play i troch troch na nia wyłożyć bo ceny telefonów w play podskoczyły.
Guardianofevil
10%
10%

WindowsVistaFirefox

Postprzez edi7777 » 12 lutego 2011, o 22:50

Ze mną także rozmawiała przemiła pani i przedstawiła mi 2 oferty dla 2 telefonów:

1. Do tej pory za 120 min i 50mb miałem 65zł - teraz dostałem ofertę za 59zł 240min + 100mb i jeden numer do ery za darmo przez rok no i telefon nowy

2. Do tej pory 180 min + 5 osób za darmo przez cały czas za 85zł - teraz nie pamiętam dokładnie ale coś 300min i 2 osoby poza mną za darmo + nowy telefon

Tak jak ta pierwsza oferta wydaje się być w miarę opłacalna (ale play oferuje mi to samo za 49zł miesięcznie). To ta druga to już totalne dno - jakbym miał mieć dalej do 5 osób za darmo to muszę dokupić do 2 osób usługi co miesiąc. Play oferuje więcej min i do wszystkich w play darmo a do tego całość jest tańsza.

Poważnie zastanawiam się nad ofertami play ale niestety mają oni trochę gorszy zasięg od ery w moich okolicach. Do Orange już na pewno nie wrócę;)
edi7777
40%
40%

Mod.tel.: Omnia
    WindowsSafari

Postprzez aston » 13 lutego 2011, o 01:01

Wiecie co ja też ostatnio oglądałem taryfy w Erze i powiem, że (podobnie jak w innych) są w sumie mało atrakcyjne w stosunku do prepaid, jasny tu jest teleofn tanio, ale też te telefony nie są super.

W Heyah jest średnio 2 razy w roku promocja "podwójne doładowanie" czyli doładowujemy za 20zł potem w ciągu 7 dni za np 150zł i dają gratis 150zł, a każde nowe doładowanie dodaje okres ważności konta, zakładając że tak będzie dalej to przyrównując do:
65zł miesięcznie czyli 780zł rocznie = 2 doładowanie promocyjne za 170zł (20zł+2x150zł) oraz 140zł, daje to koszt roczny 480zł, czyli równe 300zł taniej umowa jest na 2 lata więc daje to 600zł (czyli raczej więcej niż trzeba zapłacić za teleofn, który dają za złotówkę).
Cena minuty to 5gr więcej, ale nigdy kasa nie przepadnie, nie trzeba wydzwaniać pod koniec miesiąca. Internetu też nie ma w pakiecie, ale można korzystać z kasy na koncie też na internet w cenie 100MB za 20zł, niby sporo, ale można wykorzystać ile się chce kiedy się chce.

Jak dla mnie zaletą karty jest to, że wszystko można wykorzystać na co tylko się chce, SMSy/rozmowy do wszystkich sieci, wszystkich krajów/internet/a nawet jakieś smsy premium czy coś; no i co dla mnie szczególnie ważne, mogą być miesiące co się mało dzwoni (np 25zł) a potem takie co się wydzwoni sporo (np 200zł miesięcznie) - to dotyczy mnie, dlatego ja polecam takie rozwiązania.

Sam mam w Orange Free na Kartę (ze względu na na potrzebę większych ilości netu nic abonamenty oferują) i jakoś mnie do postpaid nie ciągnie w ogóle, a telefony wolę kupować na wolnym rynku. Kolejna zaleta jest taka, że jutro mogę przyjść numer do innej taryfy lub innej sieci, albo kupić nowy numer a stary na rok zawiesić i to robię bez najmniejszych problemów, kar czy formalności :) Daje to możliwość mieć ciągle najlepszą ofertę, a podpisując umowę na 2 lata przez ten czas musisz mieć taką właśnie ofertę, a sytuacja może się zmienić, może będziesz chciał nagle korzystać z neta kilka, lub więcej GB miesięcznie, albo dzwonić więcej lub znacznie niej, tylko prepaid daje swobodę decydowania z dnia na dzień, a nie z 2 letnim wyprzedzeniem.
aston
60%
60%

Mod.tel.: n95
FW: 31.0.017
    WindowsXPFirefox

Powrót do GSM