NASZE SERWISY:    ANDROID   LINUX   MAEMO   SYMBIAN   WEBOS
Hosting sponsoruje:GRIN3 - polskie fonty

Profesjonalne czcionki z polskimi znakami - czcionki.com

OpenMobile on Facebook


 

Start telewizji w formacie DVB-H

Dyskusja ogólna o telefonii komórkowej - operatorzy, technologie, newsy.

Start telewizji w formacie DVB-H

Postprzez adamek » 29 września 2009, o 15:05

Info-TV-FM uruchomiła telewizję mobilną

Polska jest siódmym krajem w Europie, w którym ruszyła mobilna telewizja DVB-H. W Warszawie usługa telewizji mobilnej już działa. Spółka INFO-TV-FM, która wygrała przetarg na zagospodarowanie wolnych częstotliwości DVB-H, ogłoszony przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, jest już gotowa do hurtowego oferowania nowej usługi. W jej ofercie znajduje się kilkanaście zróżnicowanych programów
radiowych i telewizyjnych.
Obrazek
W trzech punktach stolicy: Hotel Mariott, EC Kawęczyn i EC Siekierki, zostały rozstawione nadajniki, które mumożliwiają korzystaniez usług mobilnej telewizji w technologii DVB-H. Pozwala to pokryć zasięgiem prawie całe miasto. W najbliższych tygodniach rozpocznie się program pilotażowy usługi, który ma na celu poznanie oczekiwań użytkowników i przygotowanie ostatecznej oferty.

"“Telewizja mobilna to rozwiązanie, które umożliwia zindywidualizowany dostęp do multimediów. Pozwala na oglądanie telewizji w dowolnym czasie i miejscu. Posiada także cały szereg dodatkowych funkcji, takich jak: elektroniczny przewodnik po programach (EPG), linki do stron związanych z programem czy podgląd scen i fragmentów filmów" – powiedział Albert Kuźmicz, prezes Magna Polonia, udziałowca INFO-TV-FM.

Szacuje się, że w 2010 roku z telewizji mobilnej na świecie będzie korzystać 327 mln użytkowników, a przychody związane z broadcastową telewizją mobilną przekroczą 10 mld dolarów.

"Telewizja mobilna to Info-TV-FM ocenia, że projekt ten kosztować będzie 100 mln zł - poinformował na konferencji prasowej Jerzy Cegliński, członek zarządu spółki.

Całkowite nakłady inwestycyjne szacujemy na 100 mln zł. Na tę kwotę składają się koszty licencji, koszty 300 stacji nadawczych po 55 tys. euro każda, stacja czołowa wraz z integracją z systemami operatorów komórkowych 15 mln zł oraz roczny koszt kontentu, który dla 1 mln abonentów szacowany jest na 30 mln zł" - powiedział Cegliński
Obrazek
nfo-TV-FM w sklad multipleksu wchdzi obecnie 12 programów telewizyjnych oraz 8 radiowych

Harmonogram rozwoju sieci
przewiduje, iż do końca 2009 roku telewizja mobilna będzie dostępna w 10 miastach na terenie Polski: Warszawie, Lublinie, Płocku, Zielonej Górze, Koszalinie, Elblągu, Wałbrzychu, Włocławku, Kaliszu i Słupsku. Natomiast w 2010 roku obejmie swoim zasięgiem
także Katowice, Łódź, Gdańsk, Kraków, Chorzów, Wrocław, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz oraz pozostałe miasta, w których Spółka posiada częstotliwości.

„Z analiz rynku przeprowadzonych przez INFO-TV-FM przy wsparciu PricewaterhouseCoopers Polska wynika, że polski rynek telewizji mobilnej ma bardzo duży potencjał, zwłaszcza że w 2012 roku czekają nas Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, a tego typu imprezy sportowe generują ogromne zainteresowanie usługą telewizji mobilnej wśród użytkowników” – powiedział Jerzy Cegliński, członek zarządu INFO–TV-FM.

Oferta programowa przygotowana przez INFO-TV-FM jest wypadkową wymogów decyzji rezerwacyjnej, sytuacji na polskim rynku nadawców, oczekiwań operatorów detalicznych oraz analizy rynku.

W skład multipleksu wchodzi obecnie 12 programów telewizyjnych: TVN, TVN24, MiniMini, ZigZap, TVP, PULS, TVSilesia, ESKA TV, iTV, Tele5, Edusat BIS, Kino Polska oraz 8 programów radiowych: TOK FM, Roxy FM, Radio Złote Przeboje, Radio OKO, Radio RAM, RMF MAXXX Kraków, RMF FM i Radio Zet.

W przyszłości INFO-TV-FM zamierza rozszerzyć swoją ofertę programową o nowe programy, tj: Polsat, Polsat Sport, Polsat Play, Eurosport, MTV Polska. Ponadto w ofercie mają znaleźć się inne treści oraz aplikacje – mobizody, USG (User Generated Content), a także konkursy i głosowania.

„Do współpracy z nami przystąpiła większość najważniejszych polskich nadawców. Dzięki temu mogliśmy stworzyć ciekawą i przekrojową ofertę, która jest odpowiedzią na różnorodne gusta odbiorców” – powiedział Albert Kuźmicz, prezes Magna Polonia.

Z wypowiedzi przedstawiciela spółki wynika, także że nie zależy im na pozyskaniu do współpracy wszystkich czterech operatorów. - „(...) nie zależy nam na pozyskaniu do współpracy wszystkich czterech operatorów. Wystarczy dwóch, którzy będą aktywnie promować mobilną telewizję wśród swoich klientów. Rozmawiamy o współpracy z operatorami ale na razie nie możemy ujawnić na jakim etapie są te rozmowy
.” - powiedział na konferencji przedstawiciel społki.

źródło: INFO-TV-FM
Avatar użytkownika
adamek
50%
50%
 
Posty: 317
Dołączył(a): 14 maja 2006, o 11:18
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Mod.tel.: N86
  WindowsXPFirefox

Re: Start telewizji w formacie DVB-H

Postprzez Hike83 » 1 października 2009, o 11:40

Wszystko fajnie tylko ciekawe jak będzie z jakością obrazu w budynkach czy w ruchu - na przykład w autobusie - jeżeli to będzie w miarę ok działało nie będzie zrywania połączenia i kosztowało rozsądnie to może się skuszę siedząc w autobusie w korku choć martwi mnie to jak obciąży mi to baterię w telefonie i na czym prócz N96 będę mógł tą telewizję odbierać? Taki bajer przydałby się w przypadku ważnych meczy - gdy ludzi będą akurat w pracy (dlatego pytałem czy to działa dobrze w budynkach) lub wracają komunikacją miejską z pracy (choć obawiam się sytuacji w której taki telefon z włączonym meczem trafi w ręce zapracowanego kierowcy autobusu :P) oczywiście Ci którzy wybierają metro z tego nie skorzystają. No i kwestia czy taka usługa będzie chodliwa w mieście - jednak w domu wolę TV oglądać na telewizorze i to często w jakości HD na porządnym ekranie - po co mi to w domu??? Rozumiem biwak, urlop na łonie natury - ale tam zanim trafi mobilna TV to trochę minie (albo nie trafi nigdy - w sumie na urlopie człowiek chce zazwyczaj odpocząć od cywilizacji a jak nie chce to jedzie w miejsca gdzie ma wszelkie wygody łącznie z normalną TV). A przecież przy coraz szybszych łączach możemy na telefonie w dużym mieście oglądać youtube po 3G czy HSDPA i inne serwisy - więc po co mi ta telewizja z masą reklam i kontentem niekoniecznie dopasowanym do moich potrzeb? Telewizja na życzenie z programami jakie chce w danej chwili wolnego czasu oglądać to spoko - obejrzał bym sobie siedząc w autobusie w korku Gadżet laboratorium czy Zakup kontrolowany czy Brainiac ale żeby oglądać to co akurat leci - mająć kilka minut czasu .. bezedura jak by to powiedział jeden z kabareciarzy ...
Avatar użytkownika
Hike83
40%
40%
 
Posty: 187
Dołączył(a): 24 kwietnia 2008, o 12:17
Lokalizacja: Wawa
Mod.tel.: E71 iP3G E90
FW: Rozne
  WindowsXPSafari

Re: Start telewizji w formacie DVB-H

Postprzez Concorde » 1 października 2009, o 18:48

Wiem iż N95 nie posiada co prawda odbiornika TV, ale włączając smart settings natknełam się na opcję ''TV na żywo'' i czy to będzie może kompatybilne z nadajnikami telewizji DVB-H które mają powstać juz nie długo? Wiem że były takie 2 tematy odnośnie tego tematu, lecz to mnie bardzo ciekawi :)
Concorde
40%
40%
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 czerwca 2009, o 12:45
Mod.tel.: N95 8gb
FW: 20.0.16
  WindowsXPFirefox

Re: Start telewizji w formacie DVB-H

Postprzez Magik » 1 października 2009, o 19:01

ale włączając smart settings natknełam się na opcję ''TV na żywo'' i czy to będzie może kompatybilne z nadajnikami telewizji DVB-H które mają powstać juz nie długo?


Nie.
Potrzebujesz zewnętrznego odbiornika DVB-H, aby oglądać w tym formacie telewizję.
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Avatar użytkownika
Magik
Moderator
Moderator
 
Posty: 7312
Dołączył(a): 19 marca 2007, o 07:48
Lokalizacja: Białystok
Mod.tel.: n900 BA N-GageQD SX1
  WindowsXPFirefox

Re: Start telewizji w formacie DVB-H

Postprzez Concorde » 1 października 2009, o 19:24

No to trochę kiszka :/ ponieważ chciałabym coś takiego mieć w n95 :/ a nie chcę się przesiadać na n96 :/ dziwi mnie tylko to, że skoro n96 miała TV to czemu w n97 z niej zrezygnowali?
Concorde
40%
40%
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 czerwca 2009, o 12:45
Mod.tel.: N95 8gb
FW: 20.0.16
  WindowsXPFirefox

Re: Start telewizji w formacie DVB-H

Postprzez Magik » 1 października 2009, o 19:29

dziwi mnie tylko to, że skoro n96 miała TV to czemu w n97 z niej zrezygnowali?


Napisz skargę do Nokii.
Koniec OT.Brak dvb-h w n97 nie jest przedmiotem dyskusji.
Magik, de Lowe,niepoprawny szlachcic,oportunista,czarodziej Sx1.pl,SoS.pl i PDAforum.pl,wojownik o sprawę Polską.
Avatar użytkownika
Magik
Moderator
Moderator
 
Posty: 7312
Dołączył(a): 19 marca 2007, o 07:48
Lokalizacja: Białystok
Mod.tel.: n900 BA N-GageQD SX1
  WindowsXPFirefox

Re: Start telewizji w formacie DVB-H

Postprzez Concorde » 4 października 2009, o 10:51

Fajnie że technologia komórkowej telewizji się rozwija, z tym że szkoda że w łodzi będzie za rok :zalamany: no a co będzie za ten rok jak już wejdzie ta technologia? Strach pomyśleć, co będzie na mieście :/ zamiast dzieciaków z grającą komórką będą chodziły dzieciaki z grającymi serialami lol :rotfl:
Concorde
40%
40%
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 czerwca 2009, o 12:45
Mod.tel.: N95 8gb
FW: 20.0.16
  WindowsXPFirefox

Re: Start telewizji w formacie DVB-H

Postprzez SZOPEN91KARMANSKIE » 4 października 2009, o 14:40

Jedziesz autobusem a tu jakaś babcia ogląda "Moda na Sukces" :rotfl:
Avatar użytkownika
SZOPEN91KARMANSKIE
40%
40%
 
Posty: 229
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 15:42
Lokalizacja: Ruda Śląska-Karmańskie
Mod.tel.: Nokia N82
FW: V 35.0.002
  WindowsXPFirefox

Re: Start telewizji w formacie DVB-H

Postprzez Jackass » 4 października 2009, o 19:23

Widac ze niektorym brakuje chyba postow na ich liczniku... Techniczne informacje, tak? A nie posty w stylu:
"o jej, a mohery to beda ogladac tv trwam"
"a dzieci poogladaja pokemony"
"kurde, niektorzy to to wykorzystaja tylko do ogladania wiadomosci"
etc.
W ten sposob mozna latwo nabic sobie posty, tylko pytanie po co?! Przeciez ci, co chca poczytac ten watek, beda musieli przebijac sie przez dziesiatki glupich przypuszczen... A watek "Co zamierzasz ogladac w DVB-H?", "Czy ludzie ogladajacy X program za posrednictwem DVB-H beda Ci przeszkadzac w autobusie?" mozna zalozyc w Off-Topicu i moze bedzie sie to cieszylo popularnoscia.

Jesli sa jakies watpliwosci, ze ta czesc posta nic nie wnosi do tematu to prosze o usuniecie w/w tekstu. Userow zainteresowanych wymiana zdan na ten temat ze mna zapraszam na PW.


Zeby nie robic calkowitego offtopu zamieszcze liste kilku telefonow ktore obsluguja DVB-H:
-Nokia N96
-Nokia N77
-Nokia N92
-LG U900
Dodatkowo wykorzystujac - wymieniona przez Concorde - aplikacje ''TV na żywo'' mozemy odbierac DVB-H na telefonach z Symbianem (moze i nie tylko?) i BT - potrzebna nam do tego tylko specjalna przystawka Nokii SU-33W, przykladowy link tu. W kazdym razie do niedawna w Polsce nie byla ona w sprzedazy ze wzgledu na nieobecnosc tej technologii w naszym kraju. Ale teraz dobrym krokiem ze strony Nokii byloby wprowadzenie przystawki do oferty sklepow tego producenta.

EDIT:

Na oficjalnej stronie Nokii SU-33W mozemy przeczytac:
Odbiornik mobilnej telewizji Nokia SU-33W - rozrywka w podróży
Obrazek
Odbiornik mobilnej telewizji Nokia SU-33W współpracuje z kompatybilnym urządzeniem komórkowym firmy Nokia, zapewniając Ci możliwość odbioru telewizji akurat wtedy, kiedy masz czas. Włącz mobilną telewizję i oglądaj ją wszędzie tam, gdzie jest zasięg sieci DVB-H. Teraz, będąc w podróży, możesz oglądać na ekranie swojego urządzenia komórkowego zarówno najświeższe wiadomości, jak i programy rozrywkowe.

Mając odbiornik mobilnej telewizji Nokia SU-33W, możesz:

* odbierać programy mobilnej telewizji nadawane w systemie DVB-H i oglądać je za pośrednictwem technologii Bluetooth na kompatybilnym urządzeniu komórkowym firmy Nokia
* oglądać w podróży swoje ulubione kanały i programy mobilnej telewizji
* cieszyć się doskonałym odbiorem przez wbudowaną antenę
* odbierać połączenia głosowe, nie przerywając oglądania telewizji


Specyfikacja techniczna:

Waga
* 57 g (z baterią)

Wymiary
* 92,4 x 45 x 9,8 mm

Łączność
* Bluetooth w wersji 2.0, zgodny ze specyfikacją EDR
* Własny protokół transmisji strumieniowych w systemie DVB-H
* 2 mm złącze ładowarki firmy Nokia

Czas działania
* Do 12 godzin

Temperatura pracy
* -15°C do +55°C

Kolor
* Czarny/Metaliczny

Wskaźniki diodowe
* biały/żółty, określający stan transmisji DVB-H
* czerwony/zielony, określający stan zasilania i baterii
* niebieski, określający stan bezprzewodowego połączenia Bluetooth

Antena DVB-H
* Wewnętrzna

Zasilanie
* Bateria Nokia BL-5C

Zawartość zestawu
* Odbiornik mobilnej telewizji Nokia SU-33W
* Bateria Nokia BL-5C
* Ładowarka podróżna Nokia AC-4
* Instrukcja obsługi

Oficjalne wsparcie tego produktu jest dla Nokii N73, E75 i N85, jednakze czytalem gdzies - chyba na ipmart'cie - ze z N95 albo N82 to dzialalo.

Ź: nokia.pl
三名男子 ==> Yellow Brothers: Vidkun, JVoo & Jackass

http://www.MazowieckiKlubOpla.pl

Inne hobby :]

Mess with the best, die like the rest.


Rastaman vibration, yeah!
Avatar użytkownika
Jackass
100%
100%
 
Posty: 2327
Dołączył(a): 26 listopada 2005, o 22:14
Lokalizacja: Warszawa
Mod.tel.: MotoDefy+N82+E63+inn
FW: najlepszy
  WindowsVistaFirefox

Re: Start telewizji w formacie DVB-H

Postprzez Concorde » 5 października 2009, o 15:11

Jackass ma rację, a co do pokemonów to bez bicia przyznam się że je oglądam ;) gdzie wyczytałeś że ten odbiornik jest kompatybilny z N95? Może sobie taki zafunduje :P on działa przez bluetooth?

Mam trochę serca i nie ukarzę Cię warnem oraz miesięcznym banem, bo za głupotę/ślepotę nie wypada. Następnym razem nie będzie takiej taryfy ulgowej. Strzeż się.
Czytaj ze zrozumieniem i nie pisz bzdur nabijając w ten sposób posty. // Magik
Concorde
40%
40%
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 czerwca 2009, o 12:45
Mod.tel.: N95 8gb
FW: 20.0.16
  WindowsXPFirefox

Re: Start telewizji w formacie DVB-H

Postprzez zagiell » 5 października 2009, o 15:58

Concorde, poście Jackass'a, jest wyraźnie napisane
Jackass napisał(a):
Mając odbiornik mobilnej telewizji Nokia SU-33W, możesz:

* odbierać programy mobilnej telewizji nadawane w systemie DVB-H i oglądać je za pośrednictwem technologii Bluetooth na kompatybilnym urządzeniu komórkowym firmy Nokia
* oglądać w podróży swoje ulubione kanały i programy mobilnej telewizji


oraz

Jackass napisał(a):
Łączność
* Bluetooth w wersji 2.0, zgodny ze specyfikacją EDR


Więc zamiast zadawać takie pytanie wystarczy przeczytać ze zrozumieniem...
Avatar użytkownika
zagiell
50%
50%
 
Posty: 406
Dołączył(a): 21 grudnia 2008, o 01:54
Mod.tel.: Nokia N95-2 8GB
FW: 31.0.015
  WindowsXPFirefox

Re: Start telewizji w formacie DVB-H

Postprzez KasparHauser » 10 listopada 2009, o 19:15

Wystarczy tylko tą przystawkę na BT podłączyć i działa? Fajny bajer . Kupił bym sobie do swojej N95 ale najpierw sprawdzę ceny. Myśle że nie będą wzięte żywcem z kosmosu.


2 minuty później ...

Sprawdziłem na allegro i znalazłem tylko jeden przedmiot. Jest TU
Ale cena 400 zł to nie za dużo? Nie za bardzo orientuje się w cenach tego typu użądzeniach więc pytam. Ale tego sprzętu i tak nie kupię. Ledwo co wyproszę od rodziny na doładowanie do play online. Po za tym usługa ma być płatna więc nie chcę.
Avatar użytkownika
KasparHauser
10%
10%
 
Posty: 45
Dołączył(a): 10 października 2009, o 18:20
Lokalizacja: Warszawa
Mod.tel.: N96 E61 6600
FW: Przeróżne
  unknownOpera

Re: Start telewizji w formacie DVB-H

Postprzez lukasznowak1990 » 10 listopada 2009, o 21:14

KasparHauser napisał(a):Wystarczy tylko tą przystawkę na BT podłączyć i działa?


Telefon powinien mieć jeszcze aplikacje "TV na żywo" czy cos w tym stylu.
Avatar użytkownika
lukasznowak1990
10%
10%
 
Posty: 44
Dołączył(a): 4 marca 2006, o 19:25
Lokalizacja: Łódź
Mod.tel.: Nokia N82
  WindowsFirefox

Re: Start telewizji w formacie DVB-H

Postprzez KasparHauser » 10 listopada 2009, o 21:20

lukasznowak1990 napisał(a):Telefon powinien mieć jeszcze aplikacje "TV na żywo" czy cos w tym stylu.Tak , mam to. Na początku nie wiedziałem co to i do czego to ma służyć , ale symbianos.pl i wiem wszystko :)
Avatar użytkownika
KasparHauser
10%
10%
 
Posty: 45
Dołączył(a): 10 października 2009, o 18:20
Lokalizacja: Warszawa
Mod.tel.: N96 E61 6600
FW: Przeróżne
  unknownOpera

Re: Start telewizji w formacie DVB-H

Postprzez HADRIANUS » 23 grudnia 2009, o 23:45

Nokia Poland na biezaco aktualizuje aplikacje TV na ZYWO, ale su-33w na polski rynek nadal nie wypuscilo. Czy ktos ma moze jakies info na ten temat?
HADRIANUS
50%
50%
 
Posty: 343
Dołączył(a): 26 stycznia 2009, o 16:09
Mod.tel.: Nokia 5800XM
FW: v40
  unknownOpera

Następna strona

Powrót do GSM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość